תעלי לקפה??? /מאת: נעה נבט, מערכת וואלה!
הצעה תמימה או מגונה? ולמה לא לתה או שוקו בעצם? הגיגי קפה, על סיינפלד ועל הקצף אולי לשוקו? אלפי שנות אבולוציה הביאו לפיתוחים מרשימים בתחום שבינו לבינה, החל במשפטי הפתיחה, דרך התפאורה ההולמת לדייט הראשון, לפגישה עם ההורים ועד הטבעת. אבן דרך משמעותית ביחסים בין המינים היא אותו משפט, ספק הצעה, ספק רמז עבה, שנאמר דרך אגב בסיום פגישה: "רוצה לעלות לקפה"? מי שקיבל את ההצעה בציפייה כנה ואמיתית לקפה, עלול להתאכזב, ולגלות שהקפה הוא לא קפה, אבל הסקס הוא בהחלט אותו סקס.
    

מה עומד באמת מאחורי המשפט הזה? האם הזמנה לקפה היא בהכרח הזמנה לסקס? בימים שבהם התמימות כבר אינה חלק מהלקסיקון שבינו לבינה, האם נשאר שמץ של כנות בהצעה הזו, או שממילא אף אחד מהמעורבים בדייט חושב שיש כוונה של ממש לשבת על נס ב-3 לפנות בוקר? ואם כבר יש תזוזה, מה הסיכוי שבאמת יהיה שם קפה ?ואיזה קפה בדיוק? נטול או חזק? חלב 3% או חלב סויה?


"אני לא יכול לשתות קפה מאוחר בלילה, זה משאיר אותי עירני"

עולה לקפה?

 

אם אנחנו בעניין יחסים, שווה לבדוק מה יש לג'רי סיינפלד וחברי מרעיו, סוג של מומחים בתחום, לומר בעניין. בפרק בעונה השנייה יוצא ג'ורג' קוסטנזה, אולי הלוזר הטלוויזיוני הגדול של כל הזמנים, לדייט עם בחורה חמודה בשם קרול. באופן מפתיע שניהם נהנים. כשהוא מחזיר אותה הביתה, היא מזמינה אותו לעלות לקפה. ג'ורג, באקט טיפוסי של טמטום טהור, מסרב כי "אני לא יכול לשתות קפה מאוחר בלילה, זה משאיר אותי עירני". קרול עולה הביתה מאוכזבת. הוא ממשיך לדרכו. רק כעבור כמה דקות הוא מבין את טעות פטאלית שעשה.

 

את היום שלמחרת ג'ורג' מעביר בייסורי מצפון עצבניים. "אנשים טיפשים כל כך לא צריכים לחיות", הוא אומר לג'רי, שמנסה להרגיע אותו, וטוען שיש סיכוי טוב שקרול חושבת שהוא פשוט לא אוהב קפה. "קפה הוא לא קפה, קפה זה סקס", מבהיר לו ג'ורג'. "אולי קפה זה קפה בשבילה", מציעה איליין, אבל ג'ורג' לא נרגע: "קפה הוא קפה בבוקר. זה לא קפה בשתיים עשרה בלילה".

 

גם אם נניח לרגע שהזמנה לקפה מתירה מאחוריה הזמנה לסקס, אי אפשר שלא לתהות – למה דווקא קפה? למה לא יין, תה או שוקו? אם בוחנים את העניין לעומק, התשובה מתבהרת מהר מאוד. לומר לבחורה "רוצה לעלות לכוס מרלו 89", זה פחות או יותר כמו לומר לה במפורש: "בואי נעשה סקס כאן ועכשיו", שהרי יש מעט מאוד משקאות יותר רומנטיים, חושניים ומעוררים מכוס יין אדום. מאחר ואנחנו לא רוצים להיות גלויים לגמרי לגבי הכוונות שלנו, נוותר על האדום-אדום הזה. תה זו אופציה שכדאי לשמור לשנים הבאות, נאמר כשתהיו בני 80. הקונוטציות שכוס תה מעוררת דומות לאלו שמעלה תור לרופא קופת חולים, לא בדיוק התפאורה המתאימה לנמבר לוהט בין הסדינים. שוקו יכול להיות אופציה טובה אחרי שהקשר יתהדק, יתמסד ויעבור לפסים דביקים ומשעממים בסגנון – "שמופי בוא נשב מול האח הבוער ונשתה שוקו חם". לא, ממש לא משהו שיכול להתאים בסיטואציה שלשמה התכנסו כאן הערב.


קפה, לעומת כל אלה, משלב טעם ותחכום. מי שיסכים לעלות למעלה, יוכל לבחור בין נס פושטי לבין אספרסו אליטיסטי, בין בוץ לקפה קר. בעלי מכונות הקפה הפלצניות יוכלו להשוויץ בכישורי ההקצפה שלהם, ומי שלמד בפלוגה להכין בוץ משובח יראה כמה הוא גבר. לקפה יש יתרון נוסף, שהופך אותו לסוס מנצח: הוא מעורר, ולא רק את המוח. קפאין הוא אפרודיזיאק ידוע, שממריץ את זרימת הדם לאזורים החשובים. מצד שני, קחו בחשבון שכמות מופרזת של קפאין גורמת להתכווצות של נימי הדם ומצמצמת את זרימת הדם לאיבר המין, מה שעלול להשיג את המטרה ההפוכה.

 |  ראשי |  אודות החברה  |  המומחיות שלנו  |  קח הפסקת קפה!  |  שרות בפריסה ארצית  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
גולדן קופי-מכונות קפה ואבקות שתייה- www.goldencoffee.co.il © כל הזכויות שמורות
מכונות מטבעות אוטומטיות חוף השנהב 48 חיפה 34980 טלפון: 050-4444666 רב קווי
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל